Staff contacts

Teacher Division Room Grade Website
Chu, Michelle  1 100  7 Late Fr  Website
Wrinkle, Barb  2 103 7
Dias, Ino 3 105 6 / 7 Fr
Guguin, Gwen 4 101 6 / 7 Fr
Chan, Fannie 5 104 6 / 7
Hara, Sue 6 106 6 / 7 Website
Paul, Alisa 7 102 6 Late Fr
Davis, Anne 8 108 5 / 6
Madu, Megan / Ms.Natasha Stausgaard 9 202 5 / 6
Cummings, Jaclyn 10 302 5
Moore, Melanie 11 309 5 / 6 Fr
Ford, Ann 12 300 4 / 5
Nielsen, Alana 13 203 4 / 5
Metcalfe, Ashley 14 307 4  Website
Gagnon, Keri 15 301 4 / 5 Fr
Gee, Janice / Abrahams, Gabi 16 304 4 / 5 Fr
Bergeron, Eric 17 308 4 Fr
Kazuta, Deniece / Puye, Negar 18 305 3
Borojevic, Antonia 19 303 3 / 4
Johnson, Alison 20 21 3  Website
Prevost, David 21 4 3 Fr  Website
Green, Michelle / Marble, Leah 22 3 3 Fr
Hirji-Padamshi, Tamiza 23 5 2 / 3
Thandal, Sue 24 17 2 / 3
Rivet, Linda 25 20 2
McDiarmid, Madison 26 1 2 Fr
Goldsmith, Emily 27 2 2 Fr
Hallate, Denise 28 14 1 Website
Ng, Bev 29 13 1 / 2
Lirenman, Debbie 30 18 1
Jaswal, Danita 31 19 1
Wong, Sarah 32 6 1 Fr
Dare, Amelia 33 7 1 Fr  Website
Lukose, Anita 34 16 K / 1
Langton, Kayla 35 12 K Fr
Maitland, Kaila 36 10 K Fr
Lee, Nancy 37 15 K
Maratovic, Wilma 38 8 K
Nero, Lesley 39 9 K

Administrators & Office

Karen Floyd  Principal
Sheila Rawnsley  Vice-Principal
Diana Sakic  Acting Head Teacher
Tatijana Sebez   Administrative Secretary
Susy Scigliano  Office Support – West Office
Angela Lee  Office Support – East Office
Godbout, Geneviève-Anne   Library Assistant

Resource Staff

Sheila MacTavish West Office Counsellor
Ginny Tahara West Office Counsellor
Jim Irwin Library Librarian
Geraldine Lazaruk West Music Music
Kristen Johnson 22 Music & Band
Jane Winter Band Room Music
Esther Kwok Band Room Music
Raman Dhillon 36 Resource
Gina Green Resource
Erich Parker Resource Fr
Vanda Favaro 35 ELL (M,W,Th)
Maria Bertucci 306 ELL
Margaret Lai 30 ELL
Anna Kuang 107 ELL
Jennifer Liu 107 ELL
Lorraine Gamon 32 Speech
Afsana Bauman Hearing
Selina Zhou Library Settlement Worker

Educational Assistants

Lisa Deane E.A.
Maria Bruce E.A.
Terra Kellogg E.A.
Edo Nimrod E.A.
Judit Papai E.A.
Gail Stephan E.A.
Vivian Chu E.A.
Cassaundra Bascom E.A. III
Ann Shackelton Noon-hour supervisor
Claudia Mazzoleni Noon-hour supervisor
Nada Medjed Noon-hour supervisor
Alem Ambachew Noon-hour supervisor
Pina Trasolini Noon-hour supervisor
Ann Shackelton Crossing Guard
Pina Trasolini Crossing guard
Custodians: Richard Cameron
Jun Domacena
Ben Ebuna
Greg Amato